Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych

Innowacyjny, kompleksowy program edukacyjny w zakresie esportu, multimediów i nowych technologii

Niezwykle trudnym wyzwaniem jest właściwe przygotowanie młodych ludzi do życia zawodowego w niespotykanych nigdy wcześniej warunkach dynamicznie zmieniającego się świata. Niezależnie od publikowanych badań i analiz naukowych, mamy bardzo ograniczoną wiedzę na temat przyszłych potrzeb rynku pracy i kierunków jego rozwoju. Cieszące się uznaniem i długoletnią renomą zawody znikają. W tym samym czasie, jak grzyby po deszczu wyrastają całe gałęzie gospodarki, których istnienia jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie potrafił przewidzieć. O przyszłości rynku pracy wiemy na pewno tylko tyle, że będzie zmienny i jeszcze bardziej konkurencyjny niż obecnie.

Jako stowarzyszenie Esports Association jesteśmy przekonani, że możliwe jest, aby edukacja szkolna skutecznie wspierała przygotowanie młodych ludzi do życia zawodowego poprzez ich inspirowanie, motywowanie, wyposażanie we właściwą wiedzę oraz poprzez stymulowanie właściwych umiejętności. Dlatego staramy się poszukiwać innowacyjnych sposobów przekazywania kluczowych kompetencji młodym ludziom w sposób przyjazny, jednocześnie bazując na ich naturalnych zainteresowaniach. Uważamy, że nie można w tak istotnej dziedzinie jak edukacja, zamykać się na rzeczywistość nowych technologii, w której funkcjonujemy. Jesteśmy pewni, że właściwe korzystanie z produktów cyfrowego świata może być bardzo skutecznym narzędziem w procesie rozwoju osobistego i zawodowego młodych ludzi.

Autorski program edukacyjny przygotowany przez stowarzyszenie Esports Association to unikalne w skali światowej merytoryczne uzupełnienie podstawy programowej w szkołach średnich. Pakiet programu „Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych” jest z powodzeniem wdrażany w ramach siatki godzin od 2017 roku w ponad 40 szkołach w Polsce. Idea naszego programu opiera się na wykorzystywaniu naturalnych zainteresowań uczniów, aby skutecznie, w przyjaznej atmosferze, poszerzać ich wiedzę w wielu obszarach.

Zakres tematyczny programu:

Każdy semestr programu dotyczy jednego, wybranego obszaru tematycznego spośród powyżej. Jednocześnie w ramach programu rozwijamy wśród młodych ludzi ich miękkie umiejętności, takie jak naukę języków obcych, komunikowanie i współpracę w grupie, zarządzanie czasem, przywództwo, odpowiedzialność za innych.

Składowe naszego pakietu:

Wszystkie materiały w ramach pakietu programu „Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych” zostały przygotowane przez praktyków aktywnie funkcjonujących zawodowo w ramach reprezentowanych branż.

Podsumowanie:

„Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych” to unikalny w skali światowej, kompleksowy program edukacyjny zakresie esportu, multimediów i nowych technologii, dedykowany dla szkół średnich. Nasz program wykorzystuje naturalne, bezcenne zaangażowanie i pasję młodych ludzi, związane ze światem gier wideo, w celu ich osobistego i zawodowego rozwoju. Korzyści wynikające z wdrożenia programu są oczywiste i dotyczą wszystkich zainteresowanych stron:

Inne aktywności stowarzyszenia:

Mamy niezbędne doświadczenie i kompetencje, które pozwalają nam w sposób profesjonalny realizować na rzecz szkół i innych placówek przygotowywane „na miarę” usługi z zakresu:

Nasza wiedza i znajomość branży nowych technologii umożliwia nam oferowanie optymalnych rozwiązań na konkurencyjnych finansowo warunkach.

O stowarzyszeniu:

Esports Association (Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych) to ogólnopolska organizacja non-profit mająca na celu m.in. profesjonalizację esportu, skupiając się na edukacji w zakresie branż kreatywnych. Stowarzyszenie reprezentuje Polskę w strukturach European oraz International Esports Federation, a także prowadzi szereg projektów, w tym Narodową Drużynę Esportu, dedykowane studentom rozgrywki Edu Esports League (rywalizacja połączona z edukacją i sieciowaniem branżowym) oraz cykliczny Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych. Funkcjonuje od listopada 2016 roku.

Zapisz swoją szkołę do programu!

W przypadku zainteresowania nabyciem licencji i wdrożeniem programu edukacyjnego „Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych”, poprosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści odpowiedzą Państwu na wszystkie pytania i przekażą szczegółowe informacje na temat warunków współpracy.

Zachęcamy również do kontaktu z nami w każdej innej sprawie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Telefon kontaktowy: +48 502 359 734